O nás

Naša florbalová škola patrí pod prvý oficiálny florbalový klub v meste Čadca - Devils Čadca. Založená bola v roku 2014 Miroslavom Michalinom a Petrom Jurgom, ktorí stáli a stoja pri rozvoji florbalu na Kysuciach dodnes. Obaja menovaní v škole pôsobia ako tréneri.

Úlohou našej florbalovej školy je vyformovať z detí schopných mladých hráčov, budúcich reprezentantov nášho mesta a tohto pekného športu. Poskytuje deťom vo voľnom čase priestor na zábavu a zdokonaľovanie sa v tomto peknom športe. Náplňou tréningov florbalovej školy je zdokonalenie sa aj v iných oblastiach florbalu ako napríklad výučba správnych florbalových pravidiel.

Florbalová škola ďalej organizovuje sústredenia, počas ktorých sa deti zdokonaľujú napríklad v plávaní, lyžovaní, turistike a pod.. V priebehu roka sú taktiež organizované mnohé florbalové kempy.

Naše tréningy prebiehajú v duchu predprípravy na florbalové zápasy a ligy. Deti oboznámujeme s pravidlami florbalu, cvičenia vedieme k zdokonaľovaniu florbalových techník. Techniky sú zamerané na kondičný tréning, strelu, bránenie, brankárske cvičenia, individuálne akcie, kombinácie a nahrávky. Na každom tréningu sa deti zábavným spôsobom učia niečo nové a v tom čo vedia sa zdokonaľujú. V deťoch máme snahu vytvoriť prirodzenú chuť súťažiť zábavnými súťažnými hrami, kde jeden pred druhým napredujú a podporujú sa. Každé dieťa má u nás šancu stať sa dobrým florbalovým hráčom alebo brankárom. My urobíme MAXIMUM pre to, aby sme to dokázali :).

Deti kategoricky delíme podľa veku a zručností do skupín, v ktorých potom trénujeme.

Ešte stále váhate ? :) Prečítajte si on naších tréneroch!